Czym jest bossaSkaner-Instrukcja użytkownika-Zakładka "Strategie inwestycyjne" w Analizy & Informacje-bossaSkaner - bossa.pl
2017.11.20, godz. 10:11
kontakt

Zakładka "Strategie inwestycyjne"

Moduł ten pozwala na generowanie listy spółek spełniających wybrane przez Użytkownika kryteria, wcześniej zdefiniowane w aplikacji. Kryteria te tworzone były na podstawie ogólnodostępnych informacji, zaś ich nazwy pochodzą od znanych inwestorów lub metod badawczych (z którymi są utożsamiane).

Wybór i opis strategii – wybór dokonywany jest poprzez zaznaczenie wybranej przez użytkownika strategii na liście rozwijanej:

  1. Graham – Przedsiębiorczy Inwestor, strategia ta zbudowana jest w oparciu o sześć kryteriów: płynność finansowa; stabilne dochody; wzrost dochodów; niska cena do zysków; niska cena do kapitału; dywidenda.
  2. Graham – Defensywny Inwestor, strategia ta zbudowana jest w oparciu o sześć kryteriów: płynność finansowa; stabilne dochody; wielkość; niska cena do zysków; niska cena do kapitału; dywidenda.
  3. Piotroski – Moduł F-Score, strategia ta zbudowana jest w oparciu o cztery kryteria: wskaźnik F-Score; niska cena do zysków; niska cena do wartości księgowej; ranking C/Z, C/WK
  4. Magiczna formuła Greenblatt’a, strategia ta zbudowana jest w oparciu o cztery kryteria: wielkość; rentowność; niska cena do zysków; ranking C/Z, C/WK.


Wybór kryteriów
- po wybraniu przez Użytkownika strategii, pod jej opisem wyświetlana jest tabela z kryteriami stworzonymi dla wybranej strategii.

 

bossaSkaner_Strategie_inwestycyjne

 

Użytkownik może sam określić, które kryteria są dla niego najistotniejsze i w oparciu o które chciałby wyświetlić listę spółek je spełniających. W tabeli tej wyświetlany jest także słowne wyjaśnienie budowy kryterium. W przypadku niektórych strategii (jak Piotroski) Użytkownik musi sam dokonać wyboru pomiędzy kryteriami, zbudowanymi w oparciu o ten sam wskaźnik.

W efekcie wyboru strategii wyświetlana jest lista Spółek, które łącznie spełniają wszystkie zdefiniowane przez Użytkownika kryteria. Tabela zawiera kolumnę z nazwą spółki oraz kolumny zawierający wartości wskaźników (lub informację o spełnionym kryterium). Kolumny można sortować (min/max) po kliknięciu na pole „Nazwa spółki” lub pole nazwy wskaźnika.

bos bank logo
Grupa kapitałowa
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA ROKU 2015
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA
ROKU 2015, przyznane przez GPW.

logo_FMR2017aktualny.jpg Finansowa Marka Roku: wyrazista marka promująca edukację, umocnienie pozycji lidera rynku kontraktów terminowych.

nagroda najlepszy dom maklerski 2015
Najwyższa ocena dla DM BOŚ w ankiecie czytelników Gazety Giełdy Parkiet 2015r.