Opcje-Leksykon strategii-Strategie nieograniczonego ryzyka w GIEŁDA-Edukacja - bossa.pl
2018.12.10, godz. 16:37
kontakt

Strategie nieograniczonego ryzyka

Wystawienie opcji kupna - Short CALL

Strategia Short CALL polega na sprzedaży opcji kupna CALL, jest jedną z najprostszych strategii, w której inwestor sprzedając opcje jest zobowiązany do wniesienia i utrzymania depozytu zabezpieczającego. Inwestor stosujący Short CALL zakłada spadek instrumentu bazowego przy spadku zmienności, wystawca opcji CALL zakłada, że przewidywania nabywcy opcji CALL nie sprawdzą się w przyszłości. Wystawienie opcji CALL jest strategią narażającą inwestora na nieograniczone straty przy ograniczonych zyskach (maksymalnym zyskiem jest otrzymana premia od nabywcy opcji). Wystawca opcji szczególnie jest narażony na ryzyko podczas sprzedaży opcji OTM (out-of-the-money), ruch rynku w niewłaściwym kierunku dla inwestora zmusza go do utrzymania depozytu zabezpieczającego, który wzrasta bardzo szybko.

Wystawienie opcji sprzedaży - Short PUT

Strategia Short PUT polega na sprzedaży opcji PUT, wystawca zobowiązuje się do wypłaty nabywcy opcji kwoty rozliczenia (zysku nabywcy opcji) za co otrzymuje premię, która jest jego maksymalnym zyskiem. Short PUT jest typową strategią kierunkową, która zakłada, że przewidywania nabywcy opcji się nie sprawdzą - wystawca opcji gra na wzrost instrumentu bazowego.
bos bank logo
Grupa kapitałowa
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA ROKU 2015
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA
ROKU 2015, przyznane przez GPW.

Finansowa Marka Roku: wyrazista mlogo_FMR2018new.jpgarka promująca edukację, umocnienie pozycji lidera rynku kontraktów terminowych.

nagroda najlepszy dom maklerski 2015
Najwyższa ocena dla DM BOŚ w ankiecie czytelników Gazety Giełdy Parkiet 2015r.