Automaty Bossa-bossaAPI-Wprowadzenie w GIEŁDA-Narzędzia - bossa.pl
2019.02.17, godz. 21:08
kontakt

Interfejs programowania aplikacji - bossaAPI

Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrożeniem nowego systemu giełdowego udostępniliśmy zaktualizowane wersje dokumentacji bossaAPI UTP.
 

Interfejs programowania aplikacji bossaAPI to narzędzie, dzięki któremu oprogramowanie inwestora może komunikować się bezpośrednio z platformą NOL3 bossa.pl

Zasadę działania bossaAPI przedstawia poniższy diagram.

diagram_bossAPI4.pngW ramach bossaAPI, Klienci otrzymują:

  • moduł bossaAPI w NOL3,
  • specyfikację protokołu komunikacyjnego zgodnego z FIXProtocol,
  • możliwość podłączenia do NOL3 bezpośrednio lub poprzez bibliotekę,
  • forum dyskusyjne do wymiany doświadczeń.

Uruchomienie


W celu uruchomienia bossaAPI konieczna jest instalacja NOL3-bossa.pl w wersji przynajmniej 3.0.29.44.I.7. Następnie po zalogowaniu i uruchomieniu NOL3 bossa.pl należy uaktywnić opcję [Narzędzia > bossaAPI].

Komunikacja pomiędzy bossaAPI odbywa się w oparciu o standard komunikatów FIX Protocol (FIX 5.0 SP1), przesyłanych za pomocą XML'a.

 


Dokumentacja i Forum


Opis dokumentacji bossaAPI(w dwóch wersjach: z przygotowaną bilbioteką dla środowiska C++ oraz do bezpośredniego połączenia za pomocą otwartego interfejsu komunikacyjnego) znajduje się tutaj . Dzięki temu każdy z programistów będzie mógł w pełni wykorzystać przygotowane przez nas funkcje we własnych programach.

Zapraszamy do wymiany doświadczeń dot. wykorzystania bossaAPI na nasze Forum .


DM udostępnia interfejs oprogramowania aplikacji bossAPI Klientom posiadającym rachunki papierów wartościowych prowadzone
na podstawie zawartej z DM Umowy świadczenia usług maklerskich, którzy aktywowali dostęp do rachunku przez Internet. Udostępniany interfejs oprogramowania bossAPI, stanowi narzędzie udostępniające funkcje, które mogą być wykorzystywane przez Klientów do pisania własnych programów służących do dysponowania przez Klienta we własnym zakresie rachunkiem papierów wartościowych prowadzonym przez DM, zgodnie z dokumentacją udostępnioną przez DM na stronie internetowej

bos bank logo
Grupa kapitałowa
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA ROKU 2015
Nagroda specjalna i tytuł BROKERA
ROKU 2015, przyznane przez GPW.

Finansowa Marka Roku: wyrazista mlogo_FMR2018new.jpgarka promująca edukację, umocnienie pozycji lidera rynku kontraktów terminowych.

nagroda najlepszy dom maklerski 2015
Najwyższa ocena dla DM BOŚ w ankiecie czytelników Gazety Giełdy Parkiet 2015r.