Aktualność

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2022

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej 20. edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) 
 

Już 20-ty raz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) organizuje i zaprasza inwestorów do wzięcia udziału w badaniu. To największe tego typu badanie w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego. Wyniki badania są szeroko komentowane przez media branżowe, wykorzystywane w raportach, rankingach i prezentacjach oraz przyczyniają się do poprawy jakości oferty instytucji rynkowych.

Inwestorzy odpowiadają na pytania dotyczące tego jak i kiedy inwestują, skąd czerpią informacje oraz jakie są ich potrzeby, opinie czy preferencje przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

W poprzednich edycjach brało udział blisko 4000 respondentów. W zeszłym roku wynik ten został przebity, co można powiązać z „pandemicznym” i „inflacyjnym” wzrostem zainteresowania inwestowaniem w naszym kraju. Już poprzednie edycje pokazały, że w ostatnich latach struktura wieku nieco odmłodniała, natomiast badanie OBI z zeszłego roku zwróciło uwagę na wzrost popularności pasywnego inwestowania wśród krajowych inwestorów oraz fakt, że kryptowaluty nie są już niszową klasą aktywów.

Wszystkie zebrane dane przedstawiane są zbiorczo, a więc każdy wypełniając ankietę pozostaje anonimowy.

Wypełnienie ankiety zajmie maksymalnie 10 – 15 minut.

Możesz nie tylko przyczynić się do opracowania profilu polskiego inwestora, ale także wygrać jedną ze 100 książek o tematyce inwestycyjnej.

Ankieta dostępna jest na stronie SII: inwestorzy.pbs.pl

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2022 zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w grudniu 2022.

 

1/1