Aktywne zarządzanie przyszłością rynku

Grzegorz Sudzik o usłudze amIKE zaoferowanej przez DM BOŚ

Parkiet, 30 czerwca 2016

Historia amIKE zaczęła się około dwóch lat temu. Osobiście zainteresowałem się kontami IKE i IKZE, jednak szybko się okazało, że samodzielne dokonywanie inwestycji w długim terminie będzie obarczone ryzykiem braku konsekwencji. Dodatkowym ograniczeniem był brak wolnego czasu.

Od kont IKE i IKZE oczekiwałem natomiast, że konsekwentnie i przez dłuższy czas będą na nich odkładane pieniądze. Jednocześnie wolałem, aby zgromadzonymi tam środkami zajmował się ktoś inny. Co więcej, zależało mi na zachowaniu elastyczności i kontroli nad moimi inwestycjami. Pierwszą myślą była więc usługa zarządzania, bo ona łączy ze Sobą wszystkie wspomniane przeze mnie elementy. Postanowiliśmy więc stworzyć oparty na tym produkt, który przekonałby do siebie przede wszystkim nas samych, bo dzięki temu łatwiej też jest przekonywać do niej klientów.(…)

(…) Usługa amIKE jest komplementarna do tego, co oferujemy w DM BOŚ, jest elementem rachunku inwestycyjnego. Myśląc o przyszłości, można oczywiście samemu dokonywać transakcji. Sytuacja ta podobna jest do jazdy samochodem. Wybierając się w daleką podróż, możemy sami prowadzić samochód, ale możemy też skorzystać z pomocy przyjaciela, który się zaoferował, że poprowadzi za nas samochód w zamian za jakąś przysługę. W każdej chwili jednak, w trakcie podróży, możemy się zamienić i sami przejąć kontrolę nad samochodem. Tak samo jest właśnie z amIKE.(…)

1/1