„Zarządzający wybrali najlepszych analityków rynkowych”

Parkiet, 07 stycznia 2020

„Znamy już wyniki 18. edycji rankingu analityków giełdowych, który przygotowuje co roku Parkiet. W tej odsłonie w głosowaniu wzięły udział 34 zespoły zarządzających funduszami i aktywami.

W klasyfikacji generalnej, trzecie miejsce przypadło Sobiesławowi Pająkowi z DM BOŚ. (…) „Bez niespodzianek w sektorze IT. Tutaj równych sobie nie miał Sobiesław Pająk z DM BOŚ. Tak jak rok temu zwyciężył on w tej kategorii, a jego przewaga nie podlega żadnej dyskusji. (…)

(…) Branża gier to w ostatnich miesiącach najgorętszy sektor na warszawskiej giełdzie. Zdaniem zarządzających najlepiej branżę tę analizuje Tomasz Rodak z DM BOŚ. Jest to dla niego kolejne zwycięstwo w tej kategorii. Warto jednocześnie dodać, że jego przewaga nad resztą konkurencji okazała się bardzo wyraźna. Rodak zdobył w tej edycji 66 pkt (...) 

W branży paliwowej i chemicznej miejsce na podium ponownie przypadło Łukaszowi Prokopiukowi z DM BOŚ.
(…) Kategoria zdrowie i biotechnologia, zgodnie z sugestiami analityków, zadebiutowała w naszym rankingu. (…) Drugie miejsce zajęła Sylwia Jaśkiewicz z DM BOŚ, która zdobyła 33 pkt.

Kategoria strategia rynkowa budzi co roku najwięcej emocji wśród analityków. Zarządzający mają bowiem okazję oceniać nie tylko jakość analiz w poszczególnych sektorach rynku, ale także i ogólne spojrzenie na to, co może się dziać na parkiecie. Kto zdaniem inwestorów instytucjonalnych jest najlepszym strategiem rynkowym? (…) Tuż za zwycięzcami znalazł się Sobiesław Pająk z DM BOŚ, który rok temu zajął czwarte miejsce w tej kategorii. (…)

1/1