Taniej na giełdach zagranicznych w DM BOŚ – niższe stawki prowizyjne od września

Od 4 września 2023 roku w DM BOŚ zlecenia na NYSE, NASDAQ, LSE i XETRA ze stawkami minimalnymi 14 PLN/4EUR/4USD/4GBP z prowizją procentową 0,29%.

 

Obniżka prowizji to element konsekwentnie realizowanej strategii DM BOŚ otwierania inwestorom szerzej dostępu do rynków zagranicznych. Stawki te zostaną wprowadzone jako promocje, ale wkrótce znajdą się na stałe w Tabeli opłat i prowizji.

Zaczęliśmy jako jedni z pierwszych na rynku w 2013 roku, przecierając szlak inwestorski i przybliżając temat większej grupie zainteresowanych. Początkowo w formie quasi eksperymentu, sukcesywnie rozwiewaliśmy obawy inwestorów – mówi Paweł Kolek, dyrektor Departamentu Rynku Wtórnego w DM BOŚ.
W grudniu 2019 wprowadziliśmy rynki zagraniczne do oferty rachunków IKE i IKZE, które od razu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W kwietniu 2022 udostępniliśmy - ważną w przypadku dywidend spółek amerykańskich - możliwość składania deklaracji o rezydencji podatkowej, czyli formularz W-8BEN. Bezpłatne notowania zagraniczne online pojawiły się w stacjonarnej wersji aplikacji w sierpniu 2022 (bossaStaticaTrader), a w styczniu 2023 w bossaMobile. Transakcyjność zagraniczną bossaStaticaTrader zyskała w marcu 2023, a faworyt inwestorów DM BOŚ, czyli aplikacja bossaMobile - w maju 2023. Biuro pracuje nad wdrożeniem w 2024 roku dużej zmiany w zakresie obsługi przez stronę WWW - dodaje.
Prowizje to część oferty - nie zostawiamy inwestorów sam na sam z zagranicą – zaznacza P. Kolek – klienci mają dostęp do analiz spółek w codziennym "Prosto z rynku", w którym analitycy piszą o nich na bieżąco, przez pryzmat danych makro.
W ofercie DM BOŚ ma 8 giełd zagranicznych, ponad 4000 akcji dla doświadczonych i ponad 500 ETF dla zabieganych inwestorów, a rachunki można prowadzić w 4 walutach – USD, EUR, GBP i PLN.
Nie o liczbę tu jednak chodzi a o różnorodność – obrót na każdym rynku koncentruje się wokół dużych i medialnych spółek. Najlepsi potrafią znaleźć niedocenione perełki – takim inwestorom dajemy możliwość dołączenia ich ulubionych akcji do puli naszej oferty, niejako na życzenie. Tym samym udostępniamy elastyczne i szyte na miarę rozwiązania. Choć udział prowizji z rynków zagranicznych stanowi około 10 % to jest to znaczący segment rynkowej rzeczywistości, który zaczyna być traktowany jako naturalne uzupełnienie inwestycji na krajowym rynku. Ponad połowa transakcji jest realizowana w PLN, ¼ w USD, następnie EUR i GBP.

DM BOŚ udostępnia możliwość inwestowania w: USA (NYSE, NYSE-MKT, NASDAQ), Wielkiej Brytanii (London Stock Exchange), Niemczech (Xetra), Kanadzie (Toronto Stock Exchange), Francji (Euronext Paris), Belgii (Euronext Brussels), Holandii (Euronext Amsterdam), Szwajcarii (SIX Swiss Exchange). Każdy klient może otworzyć rachunek „Zagranica” (dający dostęp do wszystkich ww. giełd), ma też możliwość aktywowania dostępu do giełd zagranicznych w ramach rachunków IKE i IKZE. Otwarcie, prowadzenie rachunku i dostęp do notowań online jest bezpłatny, zlecenia można składać z poziomu www i aplikacji transakcyjnych – deskotopowej i mobilnej. Notowania zagraniczne dostarcza CbOE, operator rynków giełdowych w USA, choć jeśli inwestor chce, może korzystać odpłatnie z danych giełd macierzystych za pomocą aplikacji Infront. Więcej informacji: Rynek zagraniczny | Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska (bossa.pl)

1/1