Home & Market, 26 Czerwca 2019

"Czy mamy świadomość tego, kto zarządza biznesem w Polsce? Czy na co dzień zastanawiamy się, kto stoi za wielkimi koncernami takimi jak KGHM, Synthos czy Provident Polska? Raczej nie. Stąd każdego roku prezentujemy Państwu listę 25 Menedżerów Roku – najlepszych w naszej ocenie zarządzających, którzy swoją wiedzą, i umiejętnościami i osobowością wpływają na kształt spółek, odbijających swoje piętno na rodzimej gospodarce… Żadna z prezentowanych postaci ani na naszej liście ani na swoim stanowisku nie znalazła się przypadkowo. Wszyscy ciężko zapracowali na dzisiejszą pozycję i warto nie tylko o nich przeczytać, lecz także zainspirować się nimi. …

Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ S.A.

UZASADNIENIE:

Za utrzymywanie na najwyższym poziomie jakości usług, popularyzowanie inwestowania oraz dbałości o edukowanie inwestorów w zakresie bezpiecznego i korzystnego lokowania wolnych środków na rynku kapitałowym."

Parkiet, 12 Czerwca 2019

Uruchomiony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w marcu tego roku pilotażowy Program Pokrycia Analitycznego, dla zakwalifikowanych spółek z indeksów 111WIG40 oraz sWIGSo, jest nowatorską inicjatywą na polskim rynku kapitałowym wypracowaną wspólnie ze środowiskiem domów maklerskich w celu uzgodnienia najlepszych rozwiązań dla całego rynku. To się udało i z tego powodu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Idea powstania pilotażowego Programu Pokrycia Analitycznego kiełkowała od pewnego czasu. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wciąż na parkiecie jest sporo spółek, które są świadome z korzyści, jakie przynosi regularne publikowanie raportów analitycznych, nie brakowało też takich, które przykładały do tego mniejszą wagę. Dlatego widzieliśmy potrzebę stworzenia rozwiązania, które przyniosłoby korzyści wszystkim uczestnikom rynku: emitentom, giełdzie i domom maklerskim.

Parkiet, 10 Czerwca 2019

Zawsze jest dobry czas, by zacząć inwestycje - mówi nam jeden z ekspertów. Na rynku akcji na początku niezbędne jest zdobycie doświadczenia. Teraz dodatkowo kusić mogą niskie wyceny spółek z GPW.

Za nami I etap Giełdowej Gry Parkiet Challenge. Dla części uczestników mógł to być pierwszy kontakt z kupowaniem i sprzedawaniem akcji - chociażby wirtualnym. A osoby, które złapały giełdowego bakcyla, mają te raz przed sobą dylemat: czy to dobry moment, aby zbudować swój portfel inwestycyjny oparty na prawdziwych akcjach? Czy może jednak warto poczekać? Tyle się przecież słyszy ostatnio o globalnych czynnikach ryzyka (np. wojny handlowe) czy problemach polskiego rynku kapitałowego.

Dom Maklerski BOŚ otrzymał tytuł Herosa  Rynku Kapitałowego 2019 w kategorii Edukator Giełdowy. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali podczas XXIII konferencji Wall Street, która odbyła się w Karpaczu w dniach 31 maja – 2 czerwca br.

Parkiet, 22 Maja 2019

Ostatnie sesje na rynku kukurydzy przynoszą dynamiczne zwyżki notowań tego zboża w Stanach Zjednoczonych. Cena kukurydzy zakończyła na plusie ostatnie siedem dni z rzędu, a ostatnie kilka sesji rozpoczynało się lukami wzrostowymi. Notowania tego zboża w USA zbliżyły się już do poziomu 4 USD za buszel. Oznacza to najwyższy poziom cen od końcówki maja 2018 r., a więc od niemal równego roku.

Puls Biznesu, 22 Maja 2019

Po okresie podwyższonej nerwowości na początku tygodnia inwestorzy przystąpili do ostrożnych zakupów bardziej ryzykownych aktywów, w tym walut rynków wschodzących. Nastroje poprawiły się m.in. dzięki informacjom, że Google przygotowuje 90-dniowy okres przejściowy wobec deklarowanych zmian w polityce w zakresie współpracy z Huaweiem.

Parkiet, 19 Maja 2019

Władze klubu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi otrzymały przygotowaną strategię pozyskania przez Legię 20 mln zł w ramach zbiórki internetowej. Chodziłoby o emisję akcji i zaoferowanie ich w jednej lub kilku ofertach przez jedną z największych w Polsce platform crowdfundingowych - wynika z informacji „Rzeczpospolitej" z dwóch niezależnych źródeł.

Gazeta Finansowa, 17 Maja 2019

Jak wybrać dom maklerski, z którym bezpiecznie będziemy mogli inwestować? Na jaki rachunek w ramach danego domu maklerskiego się zdecydować? To pytania, które zadają sobie potencjalni inwestorzy, stając przed dylematem, gdzie, z kim i jak pomnażać swoje zasoby finansowe. 

Parkiet, 16 Maja 2019

Wjazd na parkiet.

Triggo testuje pierwszy prototyp i przewiduje, że w tym roku wypuści serię przedprodukcyjną dziewięciu pojazdów.

Gazeta Finansowa, 1-7 marca 2019

Biznes Raport – Finansowa Marka Roku 2019 – nagrodzeni w kategorii Dom Maklerski – DM BOŚ S.A. Za oferowanie usług i produktów najwyższej jakości na rynku inwestycyjnym. DM BOŚ to ekspert rynku finansowego z wieloletnim doświadczeniem.