Warszawa, 15 października 2019

Podczas Dnia Inwestora Grupy Energa, przedstawiciele Domu Maklerskiego BOŚ i Grupy Energa podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w ramach programu "Energa w Akcji!"

"Energa w Akcji!" to już drugi program lojalnościowy przygotowany przez giełdową spółkę, skierowany do inwestorów indywidualnych, do którego przyłączył się Dom Maklerski BOŚ. Wiosną klienci biura mogli dołączyć do programu "Orlen w Portfelu".

Parkiet, 11 Września 2019

Nieznaczny przyrost rachunków w sierpniu. Sierpniowe, zbiorcze dane Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych dotyczące liczby prowadzonych rachunków maklerskich nie przyniosły przełomu. Cieszyć może co prawda fakt, że udało się zatrzymać trend spadkowy, jednak na razie wciąż ciężko jest mówić, że mamy do czynienia z powrotem inwestorów na rynek. W sierpniu w skali całego rynku przybyło bowiem jedynie 40 kont. O ile jednak w ujęciu całościowym trudno doszukiwać się jakichś znaczących zmian, tak już na poziomie domów maklerskich sytuacja wygląda nieco inaczej. (…) Wśród brokerów, którzy nadal wyróżniają się na tle konkurencji, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych kont, mamy status quo. (…) Dobry miesiąc ma za sobą także DM BOŚ, któremu przybyło ponad 400 rachunków. W sumie na koniec sierpnia w skali całego rynku prowadzonych było 1,242 mln rachunków.

Money.pl, 05 Września 2019

„Na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie zadebiutował fundusz Beta ETF na indeks mWIG40TR (total return), który będzie inwestował pieniądze powierzone przez inwestorów w akcje spółek notowanych na GPW, wchodzące w skład  indeksu mWIG40TR, podała Giełda. Jest to drugi w historii GPW polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Exchange Traded Fund), który został utworzony i będzie zarządzany przez polskich ekspertów. Emisję funduszu przeprowadził AgioFunds TFI, oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ, a koordynatorem inicjatywy Beta Securities Poland.”

Więcej na stronie Money.pl

Home & Market, 26 Czerwca 2019

"Czy mamy świadomość tego, kto zarządza biznesem w Polsce? Czy na co dzień zastanawiamy się, kto stoi za wielkimi koncernami takimi jak KGHM, Synthos czy Provident Polska? Raczej nie. Stąd każdego roku prezentujemy Państwu listę 25 Menedżerów Roku – najlepszych w naszej ocenie zarządzających, którzy swoją wiedzą, i umiejętnościami i osobowością wpływają na kształt spółek, odbijających swoje piętno na rodzimej gospodarce… Żadna z prezentowanych postaci ani na naszej liście ani na swoim stanowisku nie znalazła się przypadkowo. Wszyscy ciężko zapracowali na dzisiejszą pozycję i warto nie tylko o nich przeczytać, lecz także zainspirować się nimi. …

Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ S.A.

UZASADNIENIE:

Za utrzymywanie na najwyższym poziomie jakości usług, popularyzowanie inwestowania oraz dbałości o edukowanie inwestorów w zakresie bezpiecznego i korzystnego lokowania wolnych środków na rynku kapitałowym."

Parkiet, 12 Czerwca 2019

Uruchomiony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w marcu tego roku pilotażowy Program Pokrycia Analitycznego, dla zakwalifikowanych spółek z indeksów 111WIG40 oraz sWIGSo, jest nowatorską inicjatywą na polskim rynku kapitałowym wypracowaną wspólnie ze środowiskiem domów maklerskich w celu uzgodnienia najlepszych rozwiązań dla całego rynku. To się udało i z tego powodu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Idea powstania pilotażowego Programu Pokrycia Analitycznego kiełkowała od pewnego czasu. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wciąż na parkiecie jest sporo spółek, które są świadome z korzyści, jakie przynosi regularne publikowanie raportów analitycznych, nie brakowało też takich, które przykładały do tego mniejszą wagę. Dlatego widzieliśmy potrzebę stworzenia rozwiązania, które przyniosłoby korzyści wszystkim uczestnikom rynku: emitentom, giełdzie i domom maklerskim.

Parkiet, 10 Czerwca 2019

Zawsze jest dobry czas, by zacząć inwestycje - mówi nam jeden z ekspertów. Na rynku akcji na początku niezbędne jest zdobycie doświadczenia. Teraz dodatkowo kusić mogą niskie wyceny spółek z GPW.

Za nami I etap Giełdowej Gry Parkiet Challenge. Dla części uczestników mógł to być pierwszy kontakt z kupowaniem i sprzedawaniem akcji - chociażby wirtualnym. A osoby, które złapały giełdowego bakcyla, mają te raz przed sobą dylemat: czy to dobry moment, aby zbudować swój portfel inwestycyjny oparty na prawdziwych akcjach? Czy może jednak warto poczekać? Tyle się przecież słyszy ostatnio o globalnych czynnikach ryzyka (np. wojny handlowe) czy problemach polskiego rynku kapitałowego.

Dom Maklerski BOŚ otrzymał tytuł Herosa  Rynku Kapitałowego 2019 w kategorii Edukator Giełdowy. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali podczas XXIII konferencji Wall Street, która odbyła się w Karpaczu w dniach 31 maja – 2 czerwca br.

Parkiet, 22 Maja 2019

Ostatnie sesje na rynku kukurydzy przynoszą dynamiczne zwyżki notowań tego zboża w Stanach Zjednoczonych. Cena kukurydzy zakończyła na plusie ostatnie siedem dni z rzędu, a ostatnie kilka sesji rozpoczynało się lukami wzrostowymi. Notowania tego zboża w USA zbliżyły się już do poziomu 4 USD za buszel. Oznacza to najwyższy poziom cen od końcówki maja 2018 r., a więc od niemal równego roku.

Puls Biznesu, 22 Maja 2019

Po okresie podwyższonej nerwowości na początku tygodnia inwestorzy przystąpili do ostrożnych zakupów bardziej ryzykownych aktywów, w tym walut rynków wschodzących. Nastroje poprawiły się m.in. dzięki informacjom, że Google przygotowuje 90-dniowy okres przejściowy wobec deklarowanych zmian w polityce w zakresie współpracy z Huaweiem.

Parkiet, 19 Maja 2019

Władze klubu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi otrzymały przygotowaną strategię pozyskania przez Legię 20 mln zł w ramach zbiórki internetowej. Chodziłoby o emisję akcji i zaoferowanie ich w jednej lub kilku ofertach przez jedną z największych w Polsce platform crowdfundingowych - wynika z informacji „Rzeczpospolitej" z dwóch niezależnych źródeł.

1/1