Kurs giełdowy

Witamy na stronach edukacyjnych prowadzonych przez DM BOŚ. Postaramy się Państwa przeprowadzić przez tajniki i niuanse inwestowania.

Nasi pracownicy, współpracownicy oraz zaprzyjaźnieni autorzy w przystępny sposób przedstawiają tematy, które zainteresują zarówno osoby dopiero zaczynające przygodę z giełdą jak i zaawansowanych graczy.

 

Dla początkujących

Inwestowanie na giełdzie może być fantastycznym doświadczeniem. Zanim jednak podejmiemy pierwsze decyzje warto poznać podstawy nie tylko funkcjonowania rynku, ale także mechanizmy działające na giełdzie oraz najczęstsze pułapki, w które wpadają inwestorzy.

Krótkiego kursu inwestowania w akcje skierowany jest do tych wszystkich, którzy świadomie chcą podejmować decyzje i rozumieć ryzyko związane z inwestowaniem w akcje spółek.

Choć akcje stanowią najbardziej popularną formę inwestowania dla wielu osób esencje inwestowania i spekulacji stanowią kontrakty terminowe. Wysoka dźwignia, duża zmienność przyciąga spragnionych ponadprzeciętnych zysków. Jednak z zyskiem wiąże się zawsze nieodłącznie ryzyko. Krótki kurs o kontraktach terminowych notowanych na warszawskiej giełdzie, to wprowadzenie do zasad działania tego rynku – mechanizmach, sposobach analizy wykresów, wyjaśnienia istniejących na nim ryzyk.

Dla zaawansowanych

Kontrakty terminowe wraz z opcjami określa się mianem instrumentów pochodnych. Nazwa ta oznacza, że ich kurs zależy od notowań innych aktywów. Opcje giełdowe stanowią wyjątkowo wyrafinowany rodzaj instrumentów giełdowych. Mnogość różnego rodzaju strategii w zależności od oczekiwań inwestora sprawia, że jest to skomplikowane narzędzie. Bardziej doświadczonych inwestorów zapraszamy do zapoznania się z kursem inwestowania w opcje, przygotowanym przez specjalistę od tego rynku, Krzysztofa Marczaka (CTA).

Szkolenia i wykłady

Nie jesteśmy w stanie być we wszystkich miejscach, w których inwestorzy potrzebują edukacji. Ale od czego jest Internet i szkolenia online. Zachęcamy inwestorów do zaglądania na stronę ze szkoleniami, na której zamieszczamy listę internetowych spotkań z naszymi specjalistami.

Niniejszy materiał, przygotowany przez DM BOŚ S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny, prezentowany jest w celach edukacyjnych i nie stanowi porady prawnej oraz nie jest rekomendacją osobistą w ramach świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego zgodnie z przepisami prawa. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

1/1