Kurs giełdowy

10 lekcji na start dla początkujących inwestorów

Z kursem giełdowym zdobędziesz wiedzę niezbędną by zacząć inwestować. Dziesięć dziesięciominutowych lekcji na dobry początek.

Coś dla zaawansowanych

Analiza techniczna

Najbliższe szkolenia

 • E-learning
  Analiza techniczna
  Teoria fal Elliotta
  Bezpłatne!

  E-learning

  Mateusz Madej

  Początkujący

  Jak wygląda typowy schemat teorii falowej o rynkach? Co to jest impuls i korekta? Jakie są rodzaje fal korekcyjnych i jak je identyfikować?

 • E-learning
  Analiza techniczna
  Wprowadzenie do Analizy Technicznej
  Bezpłatne!

  E-learning

  Mateusz Madej

  Początkujący

  Jakie podstawowe założenia leżą u podstaw Analizy Technicznej? Jak analizować różne typy wykresów? Czym jest trend i w jaki sposób go określić?

 • E-learning
  Analiza techniczna
  Liczby Fibonacciego na rynkach finansowych
  Bezpłatne!

  E-learning

  Mateusz Madej

  Początkujący

  Skąd wzięły się liczby Fibonacciego i jakie jest ich obecne znaczenie na rynkach? Jakie są podstawowe metody analizy wykresów przy użyciu liczb Fibonacciego?

 • E-learning
  Psychologia inwestowania
  Psychologiczne pułapki w inwestowaniu
  Bezpłatne!

  E-learning

  Mateusz Madej

  Średnio zaawansowany

  Szkolenie pozwala zrozumieć, dlaczego praca nad psychologią inwestowania stanowi w opinii wielu praktyków rynkowych najważniejszą składową sukcesu ich strategii.

 • E-learning
  Narzędzia inwestowania
  Wprowadzenie do automatyzacji handlu (MQL4)
  Bezpłatne!

  E-learning

  Sebastian Zadora

   

  Prezentacja możliwości języka MQL4 wbudowanego w platformę BossaFX w zakresie tworzenia i wykorzystania własnych narzędzi wspomagających handel na rynkach pozagiełdowych.

Podatek giełdowy

Przewodnik po podatku giełdowym

Jak rozliczyć się z fiskusem?

Giełda

Zasady obrotu na giełdzie

Jak składać zlecenia?
Kto ustala kurs spółek?
O której zaczyna się i kończy sesja?

Najlepiej oceniane artykuły

2.
ETF na WIG20
3.
Zarządzanie pieniędzmi
Zobacz więcej artykułów
Najlepiej oceniane artykuły
Słownik

Inwestowanie od A do Z

Wszystkie trudne pojęcia zebrane i wyjaśnione w słowniku inwestora.

Blogi

O czym piszą eksperci?

 

#BossaEdukacja #Psychologia #AnalizaTechniczna #Strategie #Makroekonomia #WykresDnia

Tips & tricks

 • Naftowy gigant

  Aramco szykuje się do wejścia z obligacjami na światowe rynki giełdowe. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 111 mld USD, a produkcja światowych zasobów ropy naftowej wynosiła 10%.
 • Kolor notowań

  W Chinach czerwony kolor oznacza szczęście. Dlatego oznaczają nim wzrosty kursów, a spadki są oznaczane kolorem zielonym, co wzbudza dysonans inwestorom z reszty świata.
 • Szczęście a umiejętności

  Prosty test zaproponował analityk M. Maubaussin. Pomysł polega na tym, aby spróbować osiągnąć celowo straty we własnych transakcjach. Nie udało się? Z dużym prawdopodobieństwem szczęście dominuje w Twoich działaniach i decyzjach. W miarę łatwo straciłeś? Oznacza, że umiejętności dominują w Twoim inwestowaniu.
 • Luka behawioralna

  Inwestowanie w aktywa, które zanotowały wysokie stopy zwrotu w nieodległej przeszłości i unikanie aktywów o niskich wynikach w ostatnim czasie to często popełniany błąd. W konsekwencji inwestorzy osiągają słabsze wyniki niż fundusze inwestycyjne, w które inwestują lub nie korzystają w pełni z korzyści oferowanych przez sprawdzone strategie inwestycyjne.
 • Wskaźniki rynkowe

  Wskaźniki takie jak Cena/Zysk powinny zostać odpowiednio oczyszczone z uwzględnieniem specyfiki branży i doprowadzone do porównywalności. Na przykład w przypadku popularnej na GPW branży gamingowej powinny uwzględniać cykl wydawniczy spółek.

Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym oraz ryzykiem nieosiągnięcia założonego celu inwestycyjnego, w szczególności z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się na stronie bossa.pl/oferta/dokumenty/ w części MiFID: „Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe".

Niniejszy materiał, przygotowany przez DM BOŚ S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny, prezentowany jest w celach edukacyjnych i nie stanowi porady prawnej oraz nie jest rekomendacją osobistą w ramach świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego zgodnie z przepisami prawa. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

1/1